Przejdź do treści

Rehabilitacja dzieci i niemowląt

Położna

Położna – czym się zajmuje?

Każda kobieta w ciąży, czy świeżo upieczona mama chętnie szuka wsparcia położnej. Jednak czym właściwie zajmuje się ta osoba? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, wskazując przykłady tego, co możecie Państwo uzyskać, wybierając wsparcie położnej Kliniki Smyka:

  • poradnictwo dotyczące ciąży fizjologicznej oraz połogu (w tym: niepokojące objawy, rozwój ciąży, rozwój płodu, badania i ich interpretacja, odżywianie w ciąży, wizyty i badania w ciąży, aktywność fizyczna w ciąży, przygotowanie do porodu, wybór szpitala, wyprawka do szpitala, opieka położnej środowiskowej);
  • laktacja (upewnienie się, czy jest prawidłowa; problemy z karmieniem piersią);
  • porady z zakresu profilaktyki chorób kobiecych, przygotowanie kobiet do prowadzenia samoobserwacji we wszystkich okresach życia w celu wczesnego wykrywania i likwidacji czynników ryzyka schorzeń nowotworowych (profilaktyka raka piersi, szyjki macicy, badania profilaktyczne i ich wstępna ocena – cytologia, badanie piersi);
  • prowadzenie poradnictwa w zakresie pielęgnacji i żywienia noworodków (karmienie, kolka jelitowa, pielęgnacja);
  • porada przedkoncepcyjna;
  • interpretacja wyników badań w odniesieniu do ciąży lub zgłaszanego problemu medycznego, informacje nt. leków;
  • palpacyjne badanie piersi i nauka samobadania;
  • leczenie ran np. po zabiegach ginekologicznych;
  • przeprowadzanie badań fizykalnych;
  • działalność edukacyjno-zdrowotna w zakresie przygotowania kobiety do życia w rodzinie, przekazywanie wiedzy na temat metod planowania rodziny oraz ochrony macierzyństwa.

Położna - kiedy należy się zgłosić

Do położnej warto zgłosić się już na etapie planowania ciąży. Podpowie ona, w jaki sposób przygotować się do tego pięknego, ale też trudnego stanu. Udzieli rad w sprawie odpowiedniej diety, suplementacji, czy aktywności fizycznej podczas starań o dziecko, bądź w czasie ciąży. Położna może stać się mentorem, ale też poniekąd przyjaciółką w nowej i nieznanej drodze kobiety, którą jest macierzyństwo. Bardzo ważne jest, aby przebiegu ciąży, porodu, ale też podczas połogu, mieć wsparcie osoby, której ufamy, takiej, która ma wiedzę ale też doświadczenie, aby pomóc nam przejść najtrudniejsze momenty macierzyństwa. I tu z pomocą przychodzi położna Kliniki Smyka. Jeśli chcesz przez okres ciąży i połogu przejść ze spokojem, zaufaj naszej położnej.

Położna – co po wizycie?

Wsparcie naszej położnej nie opiera się tylko w kilkudziesięciominutowej wizycie w gabinecie. Wybierając współpracę z nami, masz pewność, że położna będzie dostępna pod telefonem, zawsze, kiedy będziesz potrzebowała jej pomocy.

Jak przygotować się do wizyty u położnej?

Aby wizyta u położnej przebiegła kompleksowo należy zabrać ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Warto przygotować się na pytania dotyczące ostatniej miesiączki, starań o dziecko, czy ogólnego stanu zdrowia.

FAQ

Jak umówić się na wizytę?

Na wizytę można umówić się przez system online lub droga telefoniczną.