Przejdź do treści

Rehabilitacja dzieci i niemowląt

Logopeda dziecięcy

Logopeda – czym się zajmuje?

Logopeda jest specjalistą, który z definicji zajmuje się diagnostyką i korygowaniem wad wymowy dzieci, jednakże w praktyce zakres specjalności jest znacznie szerszy. Konsultacja wskazana jest gdy zdiagnozowano u Twojego dziecka zaburzenia komunikacji czy tez zaburzenia mowy lub inne nieprawidłowości.

Logopeda – kiedy należy się zgłosić do specjalisty?

O pomoc do logopedy dziecięcego warto zwrócić się, gdy zauważysz, nieprawidłowości w wymowie wybranych głosek Twojego dziecka.

Nasz specjalista pomoże także gdy dziecko:

  • trudzi się z problemem jąkania,
  • istotnie odbiega poziomem mowy od norm określonych dla danego wieku,
  • boryka się z wadami zgryzu, anatomicznie występującymi zmianami w obrębie aparatu artykulacyjnego, takimi jak skrócone wędzidełko,
  • przejawia upośledzenie słuchu fizycznego np. głośno mówi.

Warto zaznaczyć ze z porady specjalisty korzystać mogą także rodzice noworodków, wówczas konsultacja obejmuje kwestie związane z profilaktyką.

Logopeda dzięki swemu szerokiemu zakresowi kompetencji ma możliwość określenia czy maluszek prawidłowo oddycha, połyka oraz ssie co należy do kompleksowej oceny aparatu artykulacyjnego. Powyższe badania i ewentualna terapia mogą być bardzo ważne dla późniejszego etapu rozwoju mowy dziecka 

Logopeda – jak przebiega wizyta?

Pierwszy krok wizyty polega na przeprowadzeniu diagnozy, dzięki której specjalista może ustalić przyczyny występowania problemów. Kolejno dobierany jest odpowiedni plan terapii, kolejne spotkania to różnorodność ćwiczeń, które wykonuje Twoje dziecko pod okiem naszego specjalisty.

FAQ

Jak umówić się na wizytę?

Na wizytę można umówić się przez system online lub droga telefoniczną.